VII Tydzień Tematyczny - Proces budowy: Pewny dach nad głową
W dniach 28 września do 2 października odbędzie się Tydzień Tematyczny poświącony etapowi budowy jakim jest Dach. Specjaliści z firmy Braas i Gutti będą do Państwa dyspozycji i odpowiadać na Państwa pytania.
Gość w Domu Modelowy - specjalista firmy Braas - Marek Podeszwa.
W dniach od 30. września do 2. października Dom Modelowy w Jankach gościć będzie specjalistów Braas. W tym czasie porozmawiać można będzie m.in. z Markiem Podeszwą – doradcą technicznym firmy. Podczas spotkań ze specjalistami odwiedzający obiekt będą mieli okazję uzyskać indywidualne porady dotyczące prawidłowej budowy dachu i trudności jakie można napotkać w trakcie tego przedsięwzięcia.
czytaj więcej
Odwiedzający w tym okresie obiekt będą mogli uzyskać informacje dotyczące etapów kładzenia dachu i jego funkcjonowania. Pan Marek Podeszwa udzieli także odpowiedzi na pytania związane z poprawnym wykonywaniem detali dachu oraz typowych problemów na jakie można się natknąć podczas jego budowy. Dodatkowo na pytania odwiedzających odpowiadać będą także koordynatorzy z okolic Warszawy: Agnieszka Janczarek - koordynator techniczno-handlowy oraz Marcin Myrchel – koordynator ds. sprzedaży.
Specjaliści dostępni będą w terminach:
30.09 - piątek – w godzinach: 13.00 – 18.00
01.10 - sobota - w godzinach: 10.00 – 17.00
02.10 - niedziela - w godzinach: 10.00 – 14.00
zwiń
Dla osób, które nie będą mogły skorzystać z porady w Domu Modelowym przygotowany zostanie wywiad z Markiem Podeszwą, w którym udzieli fachowych wskazówek dotyczących budowy dachu. Wywiad dostępny będzie na stronie internetowej www.dommodelowy.pl.
Marek Podeszwa będzie również odpowiadać na pytania inwestorów indywidualnych na forum internetowym portalu mybudujemy.pl oraz fanpage’u Domu Modelowego na Facebook’u .
Natomiast już teraz zainteresowani mogą zapoznać się trzema filmami Braas, które w profesjonalny sposób prezentują etapy układania dachu oraz wyjaśnienie zastosowania poszczególnych elementów systemu dachowego Braas na stronie www.dommodelowy.pl
Kompletny system dachowy czyli…
Wizyta w Domu Modelowym to okazja do zapoznania się z szeregiem produktów Braas, które zostały wykorzystane do jego budowy. Producent dachówek dostarczył bowiem kompletny system dachowy dla projektu. Na jego dachu znalazła się, ciesząca się dużą popularnością, dachówka Bałtycka.
czytaj więcej
Jej falisty i asymetryczny profil podwójnego „S” tworzy na dachu efekt fal w ciekawy sposób załamujących światło. Dachówkę wykonano w, opatentowanej przez Braas, technologii Cisar będącej symbolem najwyższej jakości i innowacyjności wśród dachówek betonowych. By zapewnić dachowi szczelność i dobrą izolację w Domu Modelowym użyto m.in. taśmę uszczelniającą Wakaflex. Jest to oryginalna taśma do obróbki połączenia kominów i ścian przechodzących przez połać, która pozwala na wykonanie szczelnego połączenia tych elementów z połacią dachową.
Dla prawidłowego funkcjonowania dachu niezwykle istotnym zagadnieniem jest również jego wentylacja. Właśnie dlatego w budynku zastosowano także taśmę uszczelniająco wentylacyjną Figaroll. Ten innowacyjny produkt ułatwia doskonałą wentylację przy jednoczesnej ochronie przed deszczem i śniegiem. Przysłowiową “kropkę nad i” stanowiły natomiast produkty takie jak: kominek wentylacyjny Duro Vent wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o stabilnym kolorze, który nie odbarwia się pod wpływem promieni UV. Główne zastosowanie kominka to wentylacja pomieszczeń takich jak kuchnia i łazienki.
Na dachu pojawił się także kosz dachowy, który służy do odprowadzania wody z połaci dachu przecinających się pod kątem wklęsłym. Dach wyposażono także w zabezpieczenie przeciwśnieżne czyli drabinki i płotki. Rozdrabniają masę śnieżną, dzięki czemu nie spada ona na ziemię w postaci ciężkiej bryły. Płotki chronią również rynny i obróbki blacharskie przed ciężarem zsuwającego się śniegu. Dopełnienie stanowi system komunikacji dachowej czyli ławy i stopnie kominiarskie zapewniające wygodne i bezpieczne poruszanie się po dachu. Zimą górne części ław i stopni zapobiegają także gromadzeniu się śniegu i lodu.
zwiń
Konkurs dla odwiedzających Dom Modelowy
Zapraszamy odwiedząjących do konkursu zorganizowanego przez firmę Braas. Czekają cenne nagrody : w postaci torb podróżnych Nike, Grillli i czapek z logo BRAAS!
czytaj więcej
Konkurs zorganizowany przez firmę Braas związany jest z Tygodniem Tematycznym : Pewny dach nad głową.
Firma przewidziała nagrody dla pierwszych 10 osób, które odwiedzą Dom Modelowy w dnia 28.09 do 02.10 i opublikują zdjęcie z wizyty w profilu firmowym na Facebook. Zobacz szczegóły
zwiń
Zapraszamy również do zadawania pytań odnośnie systemów rynnien w Domu Modelowym firmy Gutti, na które odpowie specjalista z firmy Gutti Polska.
Już dziś możesz obejrzeć zastosowany system AluRynna Gzyms K300 w Domu Modelowym
Cechy i zalety systemu firmy Gutti
czytaj więcej
Zastosowany system AluRynna Gzyms K300, wykonany z wysokiej jakości aluminium stopu 3005, powlekanego poliamidem w procesie coil coating. Jest to proces piecowego powlekania/wtapiana tworzywa sztucznego w aluminium. Dzięki tej nowoczesnej metodzie, nasze AluRynny są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i korozję.
Sam kształt AluRynny także jest specyficzny - jest to profil gzymsowy, który sprawia że rynny praktycznie nie widać na DM, a jej ukształtowanie pozwala na "inteligentne" zwiększanie przepustowości systemu, w zależności od ilości opadów deszczu.
Kolejną swoistą cechą AluRynny jest proces jej powstawania - dzieje się to bezpośrednio na budowie, gdzie Oficjalny Dystrybutor Gutti, na miejscu prac, w szybki i efektywny sposób profiluje rynnę, dokładnie na długość dachu. Dzięki temu AluRynna nie posiada łączeń ani innych, dodatkowych miejsc które byłyby narażone na przecieki i awarie, a zużycie materiału do jej produkcji nie obejmuje strat na docinki, etc.
Z tego faktu wynika następna zaleta AluRynny - woda nie napotyka na swej drodze żadnych przeszkód i spływa z dachu oraz rynien szybciej i
w większej ilości niż w systemach standardowych.
Co do cen AluRynny - koszt kompletnego systemu wraz z montażem nie przekroczy analogicznych kosztów systemów z plastiku czy też blachy, a
będzie niższy niż systemów miedzianych, tytanowych czy konkurencyjnychaluminiowych.
zwiń